Boisko do gry powinno być nie tylko bezpieczne dla grających, ale również dobrze się prezentować. Może pomóc w tym m.in. usługa frezowania boiska, którą wykonujemy także w ramach działalności naszej firmy. Na czym dokładnie ona polega oraz kiedy warto się na nią zdecydować?

Frezowanie boisk piłkarskich w praktyce

Metoda frezowania polega na wymianie nawierzchni poprzez mechaniczne usunięcie jej wierzchniej warstwy, najczęściej mającej od 0 do 5 cm grubości.

Dzięki tej technice skutecznie eliminowane są także uciążliwe chwasty co sprawia, że wyrastająca powierzchnia jest równa i prezentuje się naprawdę dobrze, już po zaledwie kilku tygodniach. Frezowanie boiska stanowi więc podstawę pod wysiew trawnika, co pozwala rozgrywać mecze już po upływie 6 do 8 tygodni.

Z metody tej warto korzystać zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu, a także przed większymi turniejami piłkarskimi.

Czytaj także: Dlaczego odpowiedni drenaż boiska jest tak ważny?

Specyfika sprzętu do frezowania boiska

Urządzenie do frezowania boiska, które posiadamy również w naszej firmie, pozwala pracować na szerokości nawierzchni od 1,20 do 3 m, w zależności od zastosowanego modułu. Dzięki temu doskonale sprawdza się nie tylko na boiskach piłkarskich, ale również w przypadku boisk do gry w rugby oraz na innych murawach. Sprzęt jest również bardzo efektywny, dlatego usługa frezowania jest wykonywana naprawę sprawnie.

Jak widać usługa frezowania boiska to jedna z metod, dzięki której trawiaste nawierzchnie boisk są idealnie równe, pozbawione chwastów i gotowe do najbardziej zaciętej rywalizacji. Jeśli poszukujesz fachowców specjalizujących się właśnie w utrzymaniu boisk, koniecznie skontaktuj się z nami.